Arthro Fit

Neohodnotené
 

Artro fit je určený na výživu, ochranu a regeneráciu kĺbových chrupaviek a tkanív. Je vhodný aj na preventívne podávanie ako viaczložkové chondroprotektívum s kyselinou hyalurónovou a účinnými antioxidantami.

Dostupnosť Na dotaz
€19,90
   
Kód tovaru 77
Kategória ponuka
 

Artro fit je určený na výživu, ochranu a regeneráciu kĺbových chrupaviek a tkanív. Je vhodný aj na preventívne podávanie ako viaczložkové chondroprotektívum s kyselinou hyalurónovou a účinnými antioxidantami.

Artro fit obsahuje MSM, kolagén, glukosamín sulfát, chondroitín sulfát, antioxidanty, minerály, stopové prvky, lecitín a prírodné protizapalové zložky.
 
Podávanie: 
Po chirurgických ortopedických zákrokoch pre zrýchlenie a uľahčenie hojenia. Pri osteoartritídach, ochoreniach kĺbov a pri bolestivosti pohybového systému. Taktiež po úrazoch a zraneniach pohybového aparátu, aj na
zlepšenie pohyblivosti kĺbov a spomalenie progresu artrózy.
 
Odporúčané dávkovanie:                               
10 ml 2x denne
                                                                                        
Doba podávania závisí na indikácii a efekte prípravku. Pri preventívnom podávaní používajte 3 mesiace.
Ďalší mesiac vynechajte a potom kúru zopakujte. Pri terapeutickom podávaní používajte Artro fit trvalo.
 
Pred použitím pretrepať.
Spotrebujte do dátumu uvedenom na obale.
Po otvorení spotrebujte v priebehu 3 mesiacov.
Uchovávajte na suchom mieste v originálnom obale pri izbovej teplote do 25°C.
Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením.
Uchovávať mimo dohľadu a dosahu detí.
Čas použiteľnosti: 1 rok od dátumu výroby.
 
Podrobnejšie informácie:
Artro fit je komplexná kĺbová výživa vyrobená z chondroprotektívnych látok (glukosamín sulfát a chondrioitín sulfát), MSM, kolagénu, kyseliny hyaluronovej a ostatných zložiek, ktorých synergické pôsobenie zaručuje ich vstrebateľnosť a využiteľnosť.
V prípravku sú použité aj zložky boswelia serrata, zázvor a kurkuma, ktoré pôsobia protizápalovo na kĺbové púzdra a na tráviaci trakt a tým znižujú riziko tvorby kyseliny a zlepšujú samotné trávenie. Prípravok je obohatený o prírodný brusnicový extrakt, ktorý pozitívne pôsobí na urogenitálny systém a pomáha predchádzať problémom.
Použitím melasy sme obohatili produkt prírodnou cestou o dôležité minerály, stopové prvky a vitamíny (hlavne vitamíny skupiny B). Melasa dodáva produktu príjemnú karamelovo-ovocnú príchuť a vôňu bez použitia umelých príchutí a farbív.
 
Zloženie:
 
Glukosamin HCl..............................100g/l
Chondtotin sulfát...............................4g/l
MSM...............................................,.40g/l
Kys.hyalurónová..................................1g/l
Kys.ascorbová..................................30g/l
Kolagén ..........................................100g/l
Lecitín .................................................1g/l
Vápnik.................................................5g/l
Horčík .................................................5g/l
Vitamín D3...........................................5g/l
Melasa..............................................100g/l
Boswellia serrata - macerát- tekutá forma .............................5g/l
Kurkuma - mletý koreň -prášková forma ...............................................5g/l
Zázvor mletý koreň -prášková forma .................................................5g/l
Brusnica /Vaccinium vitis-idaea/ - sušený pod -prášková forma .........1g/l
Melasa trstinová................................100g/l
100g Melasy obsahuje:
Železo..........15,8mg
Vápnik ..........842mg
Horčík ...........181mg
Fosfor ............60mg
Draslík .......2590mg
Vitamín B1,B2,B6,B12
 
 
Glukosamín sulfát a chondroitín sulfát sú telu vlastné látky, ktoré sú jednou z hlavných zložiek kĺbových chrupaviek a spojivového tkaniva, ktorá je súčasťou pohybového ústrojenstva. Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kostí a kĺbových chrupaviek.
 
Glukosamín, chondroitín, MSM je kombináciou vytvorenou pre silné a flexibilné kĺby a kosti.
 
Glukosamín má prírodné protizápalové vlastnosti, ako aj účinky proti starnutiu. Pomáha pri liečbe bežných príznakov ochorení súvisiacich s vekom, ako je artritída či osteoartritída. Môže tiež prispieť k lepšiemu tráveniu a zdraviu čriev, pohyblivosti, rozsahu pohybu a všeobecnému zdraviu kĺbov. 
V podstate ide o aminocukor, ktorý sa prirodzene vyskytuje v kostiach živočíchov, kostnej dreni, v kôrovcoch, hubách či v tekutinách okolo našich kĺbov. V tele sa produkuje pomocou chondrocytov nachádzajúcich sa v chrupavke za účelom tvorby zdravých kĺbových tkanív. Poznáme dva základné druhy glukosamínu:
 • Glukosamín Hydrochlorid
 • Glukosamín Sulfát
Napriek tomu, že sú si podobné, po užití vo forme doplnkov nemajú rovnaký účinok.
Glukosamín Hydrochlorid je referenčná forma Glukosamínu, a to vďaka svojej jednoduchosti, ktorej účinky sa nepreukázali byť dosť prospešné. Mnohé štúdie, v ktorých testovaní jedinci užívali práve túto formu Glukosamínu, neopisujú žiadne významné výsledky a odporúčajú využitie inej formy Glukosamínu.
Glukosamín Sulfát - naozaj pomáha?
Glukosamín Sulfát má v porovnaní s čistým Glukosamínom z doposiaľ neznámych príčin lepšiu vstrebateľnosť. Glukosamín sulfát sa zdá byť jedným z najpopulárnejších doplnkov výživy.
MSM (100% metylsulfonylmetán) je kĺbová výživa - organická a biologicky najlepšie vstrebateľná forma síry, ktorá podporuje zlepšenie funkcie imunitného systému, znižuje zápal a pomáha obnoviť zdravé telesné tkanivo. Podporuje tvorbu nevyhnutných nutričných zložiek, vrátate aminokyselín glutationu, cysteínu a metionínu, ktoré zohrávajú významné úlohy pri regenerácií a hydratácii. 
Zvláčňuje vnútorné väzivové a chrupavkové tkanivá, ktoré sú potom pružňejšie a odolnejšie. Vďaka tomu výrazne zvyšuje zdravie kĺbov, ich flexibilitu a pohyblivosť, zmierňuje zápal a redukuje bolesť. Je to populárny doplnok výživy, ktorý sa odporúča všetkým, ktorí trpia artritídiou, osteoartrózou (degeneratívne ochorenie kĺbov) a inými kĺbovými ochoreniami, pretože pomáha vytvárať spojivové tkanivo a opravovať kĺby, šľachy a väzy. Je tiež nevyhnutnou zložkou pre zdravé a silné vlasy, nechty a pokožku. Organická síra zjemňuje jazvy, hojí rany, odstraňuje akné, zvyšuje priechodnosť bunkových stien a umožňuje vode a nutrientom dostať sa do buniek a odplaviť škodliviny. Pomáha zlepšovať alergie na peľ, ale aj iné alergie, a to tým, že neutralizuje cudzie bielkoviny v tele. MSM je v práškovej podobe, je netoxický, maximálne vstrebateľný a využiteľný organizmom.
 Výhody MSM:
  • organická forma síry, 100% čistá, prírodná
  • pomáha pri zápaloch
  • pomáha pri všetkých ochoreniach kĺbov
  • mierni priebeh autoimunitných ochorení
  • zmäkčuje zjazvené tkanivo
  • spomaľuje denegeráciu kĺbových chrupaviek
  • urýchľuje hojenie
  • uvoľňuje kŕče
  • obmedzuje pálenie záhy a zlepšuje trávenie
 
Čo je chondroitín?
Chondroitín sulfát je jednou z hlavných zložiek chrupavky. Štúdie naznačujú, že chondroitín sulfát pomáha pri hojení kostí. Ukázalo sa tiež, že pomáha obnoviť funkciu pri osteoartritide.
Navyše, chondroitín sulfát môže zredukovať riziko aterosklerózy a infarktu, rovnako ako pomáha predchádzať obličkovým kameňom. Chondroitín sulfát pozostáva z opakujúcich sa reťazcov molekúl nazývaných mukopolysacharidy. Je to primárna časť chrupavky.
 
Ako funguje a chondroitín sulfát
Nielen že chondroitín poskytuje štruktúru a zadržiava vodu a živiny, ale umožňuje iným molekulám  pohybovať sa cez chrupavku. To je veľmi dôležitá vlastnosť, keďže chrupavka nemá žiaden zdroj krvi. V dôsledku toho, je prostredníctvom suplementácie hojenie kĺbov výrazne zvýšené.
Chondroitín a podobné zložky existujú tiež v močovom mechúri a vo výstelke krvných ciev. Tu pomáhajú predchádzať abnormálnemu pohybu krvi, moču, či zložiek cez bariéru cievy alebo stenu močového mechúra.
Chondroitín sulfát môže byť použitý na obnovu a opravu kĺbovej chrupavky ovplyvnenej osteoartritídou.
Chondroitín je často kombinovaný s podobným doplnkom na zmiernenie artritídy glukosamínom. Chondroitín môže byť tiež kombinovaný s vitamínom C.
 
Kyselina hyaluronová - kde všade sa nachádza?
Zistilo sa, že kyselinu hyaluronovú produkuje telo prirodzene a jej úlohou je naväzovať vodu a vytvárať gélovitú štruktúru. Neskôr sa zistilo, že kyselina hyaluronová hydratuje kožu, nachádza sa aj vo výplni očnej gule a v ďasnách, je prirodzenou súčasťou nosovej sliznice, nachádza sa v horných dýchacích cestách a v močovom mechúre, okrem toho aj v kĺboch, kde sa správa ako tlmič nárazov. Kyselina hyalurónová pomáha odstraňovať odpad z buniek, ktoré nemajú priamu dodávku krvi alebo malý krvný obeh napr. chrupavka. 
 

Ustanovenie nariadenia Európskeho parlamentu Rady (ES) č.1924 / 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách nám nedovoľuje informovať vás o ďalších účinkoch tohto výživového doplnku na váš organizmus.